طرح افق سپهر تعامل

آنچه باید در مورد طرح افق بدانید

طرح افق (استاندارد‌سازی فاکتور و نظارت بر قیمت) از سال 1399 توسط وزارت صنعت معدن و تجارت اجرایی شد و بر اساس این طرح، کلیه واردکنندگان، عمده‌فروشان و خرده‌فروشان باید تمامی کالاهای خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایند. همه بخش‌های زنجیره تأمین (اعم از واردکنندگان، تولیدکنندگان، عمده فروشان و خرده فروشان) ملزم به ثبت خرید و فروش خود در سامانه جامع تجارت و صدور فاکتور الکترونیک خواهند بود.

لازم به ذکر است که در آینده نزدیک، در صورتی که فاکتور الکترونیک در سامانه جامع تجارت (در قالب طرح افق) برای کالاهایی از قبیل تلفن همراه صادر نشود، از فعالسازی آن در سامانه همتا و دریافت خدمات شبکه اپراتوری جلوگیری به عمل می آید. لذا ضروری است تمام همکاران در صورت نداشتن حساب کاربری در سامانه جامع تجارت و طرح افق، در اسرع وقت نسبت به ثبت نام و کسب مجوزهای لازم اقدام نمایند.

اگر گوشی خریداری شده در سامانه افق ثبت نشده باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر تلفن های همراه در سامانه افق ثبت نشوند، هنگامی‌ که مشتریان گوشی را خریداری می‌کنند با مشکل رجیستری مواجه می‌شوند. به عبارت دیگر گوشی آن‌ها در سامانه همتا ثبت نشده و اعلام می شود که این گوشی قاچاق بوده و رجیستر نخواهد شد.

مراحل ثبت نام طرح افق

گام اول

در ابتدا باید در سامانه جامع تجارت به آدرس ( http://www.ntsw.ir ) اقدام به ثبت‌نام کنید.

گام دوم

در این سامانه باید نام واحد تولیدی خود و اطلاعات تماس و کد پستی خود را ثبت کنید و درصورتی‌که واحد صنفی هستید باید مجوز تولیدی صنفی خود را انتخاب کرده و شماره صنفی را ثبت کنید.

گام سوم

در این مرحله، واحد‌های صنفی باید مشخصات انبار و کد پستی خود را وارد نمایند.

گام چهارم

در این مرحله، با انتخاب فروش به تاجر یا فروش به مصرف‌کننده وضعیت فروش را مشخص کنید. لازم به ذکر است که تاریخ سند فروش یا همان فاکتور صادر شده توسط فروشنده باید در این مرحله ثبت گردد و همچنین می‌توانید به‌جای تک‌تک صورت‌حساب‌ها یک صورت‌حساب کلی وارد کنید.

آواتار موبایل
Main Menu x

به اطلاع می رساند به دلیل مشکل فنی در تماس با شرکت، تا اطلاع ثانوی با شماره های اعلام شده تماس بگیرید.