سامانه همتا

فعال سازی تلفن همراه در سامانه همتا

دولت جمهوری اسلامی ایران به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و همچنین سر و سامان دادن به وضعیت ردیابی در شبکه‌های مخابراتی طرحی را به نام فعال سازی تلفن همراه در سامانه همتا راه‌اندازی کرده است. این طرح نتیجه هماهنگی و مشارکت وزارت صنعت، وزارت ارتباطات، اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گمرک است. به گفته مسئولان سامانه همتا، هدف از اجرای این طرح مبارزه هدفمند با عرضه و فعالیت تلفن‌های همراه است که از قاچاق و تقلب جلوگیری کند. این سامانه بر اساس شناسه ۱۵ رقمی منحصربه‌فرد هر موبایل یا IMEI عمل می‌کند که قابلیت ردیابی در شبکه‌های مخابراتی را فراهم می‌سازد، اما به دلیل نقص در این کارکرد شبکه با این کد، از ترکیب این شناسه با یک کد منحصربه‌فرد که به آن کد فعال سازی یا رجیستری گفته می‌شود استفاده گشته است. در ادامه نحوه فعال سازی گوشی همراه توسط کد فعال سازی ارائه شده توسط شرکت سپهر تعامل را آموزش می‌دهیم.

آموزش فعال سازی تلفن همراه در سامانه همتا

 

مرحله اول

برای فعال سازی تلفن همراه در سامانه همتا ابتدا با سیم کارت دلخواه (به منظور جلوگیری از فعال سازی اشتباه، ترجیحا سیمکارت برای شخص خریدار باشد). کد دستوری #7777* را شماره گیری کرده و گزینه تماس را انتخاب کنید.

مرحله-اول-فعال-سازی-تلفن-همراه-در-سامانه-همتا
مرحله-دوم-فعال-سازی-تلفن-همراه-در-سامانه-همتا

مرحله دوم

در این مرحله با ارسال عدد 2، گزینه فعال سازی را انتخاب کنید.

مرحله سوم

در مرحله بعدی، باید شناسه (IMEI) دستگاهی که قصد فعال سازی آن را دارید، وارد کنید.

شناسه IMEI دستگاه به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره گیری #06#* قابل مشاهده است. برای انجام کلیه فرایندها در سامانه همتا باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI) بدون هرگونه علامت اضافی ( نظر ممیز، خط تیره، و ….) استفاده شود.

مرحله-سوم-فعال-سازی-تلفن-همراه-در-سامانه-همتا

مرحله چهارم

در این مرحله باید شماره سیمکارتی که قصد فعال سازی دستگاه با آن سیم کارت را دارید وارد کنید. برای اطمینان باید دوبار شماره تماس خود را وارد کنید.

مرحله پنجم

در این مرحله باید کد فعال سازی را وارد کنید. کد فعال سازی یک عدد 6 رقمی است که با صفر شروع نمی‌شود.

مرحله-ششم-فعال-سازی-تلفن-همراه-در-سامانه-همتا
مرحله-هفتم-فعال-سازی-تلفن-همراه-در-سامانه-همتا

مرحله ششم

در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که در آن شناسه(IMEI) و شماره سیم کارت وارد شده نمایش داده شده است. در صورتی که اطلاعات این پیغام مورد تایید شما است عدد 1 را وارد کنید.

 

مرحله هفتم

در نهایت پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که بیانگر فعال سازی موفق دستگاه با شناسه (IMEI) مربوطه برای شماره سیم کارت وارد شده است. این پیغام به صورت پیامک نیز ارسال خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

جدیدترین ویدیوها

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x

ضمن تبریک سال نو خدمت مشتریان گرانقدر، به اطلاع می‌رساند شروع روز کاری شرکت سپهر تعامل، روز دوشنبه 6 فروردین 1403 می‌باشد.